آخرین اخبار : 

اقدامات عمل زیبایی بینی


اقدامات عمل زیبایی بینی

در عمل زیبایی بینی عروسکی، اقدامات ذیل صورت می گیرد:

بالا بردن پل بینی

در این عمل زیبایی بینی ، بینی های مسطح با ایجاد شکاف در ناحیه داخل بینی برجسته می شوند. در این حالت برای بالا بردن پل بینی از پروتزهای مصنوعی یا اتوپلاستی (خود پیوندی) استفاده می شود. به این ترتیب کل بینی برجسته خواهد شد.

بالا بردن سر بینی

برای بینی برجسته می توان با استفاده از رینوپلاستی کمی سر بینی را به سمت بالا منتقل کرد. تاثیرات بالا بردن نوک بینی، می تواند یک بینی لاغر و اصلاح شده با ایجاد زاویه علمی نازولابیال باشد.

سر بینی زیبا با زاویه Y

وضعیت سر بینی در جراحی راینوپلاستی بینی عروسکی یکی از قابل تشخیص ترین موارد در مقایسه با سایر انواع رینوپلاستی است. در این عمل پل بینی به سر بینی بطور طبیعی متصل است و به این ترتیب یک سر بینی فانتزی جذاب برای فرد ایجاد می شود.

پل بینی هموار و طبیعی

پل بینی در وسط پیشانی و در مرکز کل صورت قرار دارد و یک نقطه کلیدی است که می تواند بر ویژگی های کلی صورت تاثیر داشته باشد. در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی این پل به صورت طبیعی و برجسته بطور متوازن با سایر اعضای صورت اصلاح می شود….

عمل زیبایی بینی

انواع روش های جراحی

پس از بی حس کردن ناحیه، دکتر جراح شما شکاف هایی را برای دسترسی به استخوان ها و غضروف نگهدارنده بینی شما ایجاد می کند. در این حالت دو تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف وجود دارد که عبارت از شکاف باز و شکاف داخل بینی است. با اضافه کردن یا حذف کردن استخوان و غضروف و اصطلاح ساختار داخل بینی، امکان کاهش اندازه بینی یا افزایش آن وجود دارد و به این ترتیب بینی می تواند کوتاه یا بلند شود…

پیوند غضروف به سر بینی می تواند برای تغییر سر بینی به مدل بینی عروسکی (بینی سربالا) استفاده شود. به این ترتیب می توان سر بینی را سر بالاتر، بزرگتر، کوتاه تر، یا باریک تر کرد.
پوست شما و سایر بافت های نرم برای شکل گرفتن ساختار زیربنایی خود اصلاح می شوند.
در برخی بیماران، از ژل پر کننده یا پیوند چربی می توان برای افزایش اندازه ناحیه مورد نظر در بینی استفاده کرد.

برای جراحی بینی عروسکی به منظور سر بالا کردن بینی، دو روش برای ایجاد شکاف استفاده می شود: روش عمل جراحی باز بینی و روش داخلی (داخل بینی). علاوه بر گزینه های انتخابی برای ایجاد شکاف، روش های مختلفی برای بزرگ کردن بینی یا مسطح کردن نقص های سطحی بینی وجود دارد که این روش ها عبارتند از:

پیوند غضروف از تیغه بینی خود فرد (دیواره ای که ناحیه داخل بینی را به دو مسیر هوای جدا از هم تقسیم می کند) بهترین شانس برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی است. اگر قبلاً غضروف و استخوان از تیغه یا دیواره بینی بیمار گرفته شده باشد، می توان از غضروف گوش یا دنده بیمار و گاهی اوقات استخوان جمجمه برای تهیه بافت پیوندی مورد نیاز استفاده کرد.
ایمپلنت سیلیکون ثابت برای جراحی بینی قابل استفاده است، اما این مواد خارجی می توانند باعث ایجاد عفونت و واکنش ضعیف بافت بینی شود که ممکن است نیاز به خارج کردن پیدا کند. به همین خاطر اگر امکان استفاده از غضروف طبیعی وجود داشته باشد، این انتخاب بی درد سر ترین انتخاب در دسترس برای درمان است.
ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی مورد نظر بینی تزریق شود.

همانطور که قبلاً بیان شد، دو تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف در بینی هنگام عمل زیبایی بینی بالا بردن نوک بینی وجود دارد.

 

منبع : عمل زیبایی بینی